2019 Multicultural Perspectives Regional Finals

Here's a list of all the schools with students who have won their way through to the regional finals, along with the venue and the date of the regional final they've been assigned to. If you need a little more detail, it's on the draw we've emailed out to all the schools involved - if you'd like to request a copy of that draw simply call us on (02) 8512 1172 or email andrew.lasaitis@det.nsw.edu.au.

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  Y

A

Albury North Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Ariah Park Central School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Ashfield Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Austral Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019

B

Bald Face Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Balgowlah Heights Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Bangalow Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Ben Venue Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Beaumont Road Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Belair Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Ben Venue Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Berala Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Beverly Hills North Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Bexley North Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Bilgola Plateau Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Bilpin Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Blaxland East Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Bolwarra Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Bowral Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Burwood Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019

C

Camden South Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Canterbury Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Casula Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Chipping Norton Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Claremont Meadows Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Concord West Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Coniston Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Coogee Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Cooma North Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Corowa Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Corowa South Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Crown Street Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019

D

Dalmeny Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Dorrigo Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Douglas Park Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Drummoyne Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Dundas Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019

E

Eastwood Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Elderslie Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Eleebana Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Epping Heights Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Erskineville Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Exeter Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019

F

Ferncourt Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019

G

Gerringong Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Gordon East Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Grafton Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Greystanes Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Grose View Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Gundagai Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Gwynneville Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019

H

Hammondville Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Hanwood Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Harrington Park Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Hastings Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Hillsborough Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Homebush West Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Hurstville South Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019

I

Iona Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Ironbark Ridge Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019

J

Jamberoo Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Jerrabomberra Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
John Palmer Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019


K

Kanwal Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Kearns Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Keiraville Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Kendall Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Kensington Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Kiama Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019

L

Laguna Street Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Lake Albert Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Lane Cove West Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Lidcombe Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019

M

Manly West Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Marie Bashir Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Matthew Pearce Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Medowie Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Merimbula Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Metella Road Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Milton Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Moree Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Moruya Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Mosman Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Mudgee Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Mullaway Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Mullumbimby Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Murray Farm Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019

N

Nambucca Heads Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Narrabeen Lakes Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Narranga Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
New Lambton Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Newport Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Normanhurst Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
North Sydney Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Northbridge Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019

O

Old Bar Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Orana Heights Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019

P

Paddington Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Parklea Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Parramatta North Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Point Clare Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Pretty Beach Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019

Q

Quakers Hill Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019

R

Randwick Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Robert Townson Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Rose Bay Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Russell Lea Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Ryde Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019

S

Samuel Gilbert Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Samuel Terry Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Sans Souci Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019
Scarborough Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Sherwood Grange Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Smithfield West Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
South Grafton Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Springwood Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
St Johns Park Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Stanwell Park Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Sturt Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Sussex Inlet Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019

T

Tamworth Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Tamworth South Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Tathra Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019
Temora West Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Thomas Acres Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Thurgoona Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Toukley Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019

U

Ulladulla Public School's finalist is going to Jamberoo Public School on Tuesday 27 August 2019

V

Valentine Public School's finalist is going to Belair Public School on Wednesday 28 August 2019
Vardys Road Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019

W

Waitara Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Thursday 22 August 2019
Warialda Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019
Wilberforce Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Tuesday 20 August 2019
Wyrallah Road Public School's finalist is going to Narranga Public School on Thursday 29 August 2019

Y

Yagoona Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Wednesday 21 August 2019
Young Public School's finalist is going to Sturt Public School on Monday 26 August 2019
Yowie Bay Public School's finalist is going to The Arts Unit Lewisham on Monday 19 August 2019